Tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia

Tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia

Pri tepovaní používame strojové čistenie kobercov orbitálnými zariadeniami a extraktormi, ktoré používajú až o 70% percent menej vody a tým skracujú čas schnutia.

Účelom tepovania sedačiek a kobercov nie je len odstránenie škvŕn, ale hlavne vyčistenie zanesených a udupaných nečistôt, odstránenie prachových častíc zo štruktúry čisteného povrchu a odstránenie nežiaducich pachov, baktérií a roztočov.

Spomedzi rôznych alternatív čistenia kobercov a textilných povrchov je extrakčné tepovanie sedačiek a kobercov jednoznačne jedným z najvhodnejších a najúčinejších spôsobov, ako dôkladne a efektívne odstrániť všetky typy znečistenia, alergény a roztoče.

Tepujeme vždy dôkladne s využitím profesionálnej techniky a profesionálných čistiacich prípravkov.

Otázka, s ktorou sa najčastejšie stretávame pri našej práci je:

Aká metóda je najlepšia?

To závisí na mnohých faktoroch, ktorý výber správnej metódy ovplyvňuje. Podklad, osnova, materiál, priestor, kde je koberec umiestnený – to všetko ovplyvňuje, akú metódu čistenia zvoliť.

Čo sa týka čistenia kobercov a sedačiek, tak odporúčame metódu extrakčným čistením. Na veľkoplošné koberce je zase lepšia zapuzdrovacia metóda ENKAPSULÁCIA /čistiaci prostriedok Environ HP/ s čistiacimi podložkami tzv. pady a strojmi značky ORBOT.

Metóda extrakčného čistenia

Je to najúčinnejšia metódu čistenia kobercov, sedačiek a čalúnenia na svete.

Pozrite si video: Tepovanie koberca.


Princíp extrakčného čistenia – tepovania spočívá v tlakovom vstrekovaní čistiaceho roztoku do hĺbky vlákien koberca, povrchu sedačky a jeho následnom odsatí spoločne s nečistotami do zbernej nádoby extraktora. Behom procesu čistenia dochádza k prepraniu aj regenerácií vlákien tkaniny.

Máme profesionálne zaškolených pracovníkov, ktorí rozumejú celému procesu čistenia-tepovania, a tým pádom Vám dokážu ponúknuť najlepšiu voľbu, aby konečný výsledok bol k Vašej 100-percentnej spokojnosti.

Šetríme Vaše peniaze a zlepšujeme Váš život a prostredie okolo Vás

Postup práce pri čistení – tepovaní :

Povrch kobercov alebo čalúnenia náš technik najskôr dôkladne prezrie, zistí z akého je materiálu, kde sa vyskytujú najväčšie znečistenia a určí následný postup čistenia.

Zvyčajný postup je ten, že technik najskôr použije aktívny enzymatický predsprej a potom ho rotačnou kefou zapracuje do čisteného povrchu, aby sa narušila znečistená vrstva.

Následne pod tlakom aplikuje profesionálny čistiaci prostriedok z rady Amtech alebo Chemspec, ktorý opláchne a neutralizuje čistené vlákna koberca alebo sedačky.

A zároveň odsáva extraktorom zbytkovú znečistenú tekutinu. Potom sa vyčistený povrch znova prejde rotačnou kefou aby sa vlákna nastavili do ich prirodzenej polohy.

V prípade, že sa na povrchu ešte nachádzajú nejaké škvrny, technik použije špeciálne odstraňovače škvŕn a v prípade potreby postup opakuje do úplného vyčistenia.

Ako posledný krok nasleduje použitie profesionálného sušiča kobercov a sedačiek, aby sa odstránila zbytková vlhkosť z čisteného povrchu.


Dohodnite si termín emailom na info@proficleantatry.sk, prípadne telefonicky na čísle 0910 281 674


ZABEZPEČÍME PRE VÁS:

  • čistenie a tepovanie prírodných kobercov
  • čistenie a tepovanie syntetických kobercov
  • čistenie a tepovanie kusových a celoplošných kobercov
  • čistenie a tepovanie textilných a kožených sedacích súprav
  • čistenie a tepovanie postelí, stoličiek, kresiel, taburetiek a matracov
  • čistenie a tepovanie sedačiek, stropu a čalúnenia Vášho auta, mikrobusu, autobusu
Profesionálne čistiace a upratovacie služby ProfiCleanTatry © Poprad


V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.